DE Mircea Neacșu | Actualizat: 29.09.2024 - 08:56
Oțelul, singura echipă neînvinsă după 11 etape: 0-0, cu Rapid. Accidentare urâtă, în prima repriză - Foto: gsp.ro

Oțelul e singura echipă neînvinsă în campionat după 11 etape: 0-0, cu Rapid. În prima repriză a meciului, a avut loc o accidentare urâtă, un jucător fiind scos pe targă cu glezna ruptă.

SHARE

Rapid Bucureşti şi Oţelul Galaţi au terminat la egalitate, 0-0, sâmbătă seara, în Giuleşti, într-un meci din etapa a 11-a a Superligii de fotbal.

Oțelul, singura echipă neînvinsă după 11 etape: 0-0, cu Rapid

Jocul a fost unul echilibrat, cu puţine ocazii clare de gol, cea mai mare fiind ratată de oaspeţi, prin Stipe Juric (62), care a reluat din voleu de la 6 metri în portarul Benjamin Siegrist.

Oţelul rămâne singura echipă neînvinsă din campionat după 11 etape, dar are cinci egaluri în ultimele şase meciuri.

Rapid rămâne fără victorie acasă în acest campionat şi un singur succes în ultimele patru etape, două egaluri şi un eşec.

Accidentare urâtă, în prima repriză a meciului Rapid - Oțelul

Cristian Chira (22 de ani), mijlocașul debutant în primul „11” al Oțelului, a suferit o accidentare groaznică în prima repriză a duelului cu Rapid, din runda cu numărul 11 din Superligă.

În minutul 38, Cristian Chira a încercat să blocheze avansarea lui Hasani. A alunecat și s-a prăbușit pe gazon, cu un strigăt de durere, relatează gsp.ro.

Glezna stângă a debutantului de la Oțelul a cedat, prinsă într-o poziție nefirească. Nu a existat niciun contact cu adversarul.

Chira a fost scos pe targă și înlocuit ulterior cu Stipe Juric.