DE Daniel Toșa | Actualizat: 18.09.2024 - 15:09
Fanii tricolorilor au "topit" toate biletele pentru meciul Cipru în 75 de minute! FRF cere mai multe - Foto: Profimedia images

Fanii tricolorilor au "topit" toate biletele pentru meciul Cipru în 75 de minute! Fanii români au achiziționat toate biletele disponibile pentru meciul cu Cipru, programat pe 12 octombrie, în doar 75 de minute, anunță FRF.

SHARE

Fanii tricolorilor au "topit" toate biletele pentru meciul Cipru în 75 de minute. După victoriile convingătoare împotriva Kosovo (3-0) și Lituaniei (3-1), echipa națională de fotbal a României se pregătește de următorul meci din Liga Națiunilor, împotriva Ciprului.

Partida va avea loc pe 12 octombrie 2024, de la ora 21:45, la Larnaca, iar interesul suporterilor români pentru acest duel este unul uriaș.

Miercuri, 18 septembrie, Federația Română de Fotbal (FRF) a pus în vânzare un număr limitat de 828 de bilete pentru fanii români, care au fost achiziționate în doar 75 de minute. Cererea extrem de mare pentru acest meci a fost confirmată și de FRF printr-o postare pe rețelele de socializare.

„Cele 828 de bilete pentru suporterii români la meciul din Cipru s-au epuizat în 75 de minute! Federația Română de Fotbal depune toate eforturile pentru a suplimenta locurile alocate suporterilor români”, a transmis FRF pe pagina oficială de Facebook a echipei naționale.

În contextul cererii ridicate, FRF a anunțat că încearcă să obțină mai multe locuri pentru suporterii români, însă numărul suplimentar de bilete rămâne deocamdată incert. Prețul unui bilet a fost de 50 RON (10 euro), iar fanii români vor avea locuri în Tribuna Nord, în sectoarele 201, 202 și 203 ale stadionului din Larnaca, potrivit FRF.ro

Fiecare suporter a avut dreptul să achiziționeze maximum 8 bilete.

România, lider detașat în Liga Națiunilor

Sub comanda antrenorului Mircea Lucescu, naționala României a început excelent campania din Liga Națiunilor 2024/2025, acumulând 6 puncte în primele două meciuri.

Cu victorii împotriva Kosovo și Lituaniei, România ocupă primul loc în grupă, având atât cel mai bun atac, cu 6 goluri înscrise, cât și cea mai bună defensivă, cu un singur gol primit.