Grecia îi atrage pe români cu oferte de muncă. Primesc 14 salarii/an. ”Nu vor fi două zile la fel”

DE Vlad Alexandru | Actualizat: 28.09.2023 - 12:08
Românii iubesc Grecia. Acum au ocazia sa lucreze acolo Foto: Forum Thassos (imagine cu rol ilustrativ)

Românii care vor să se mute în Grecia, acum au posibilitatea de a munci acolo. O companie oferă locuri de muncă pentru cei care își doresc acest lucru. Sunt multe beneficii salariale însă trebuie să îndeplinească anumite condiții.

Grecia este o destinație foarte căutată de români pentru a petrece vacanța. Acum pot și lucra acolo. O companie caută să angajeze consilieri pentru clienți.

Se oferă 14 salarii pe an dar și bonusuri de performanță.

Pe platforma de recrutare e-jobs sunt multe oferte de locuri de muncă în străinătate. Unul dintre acesta este în Grecia.

Este vorba despre postul de consilier pentru servicii clienți.

Candidatul Ideal

• Experiență dovedită de asistență pentru clienți sau experiență ca reprezentant al serviciului pentru clienți

•Fluent în germană

• Nivel bun de limba engleză

• Concentrare puternică pe nevoile clienților și înțelegerea modului în care clienții se pot comporta

• Abilități puternice de comunicare, de rezolvare a problemelor și de ascultare activă

•Abilități puternice de scris

• Capacitatea de a face mai multe sarcini, de a prioritiza și de a prospera într-un mediu cu ritm rapid și orientat către ținte

• Simțul proprietății și mândrie de performanța dvs. și impactul acesteia asupra succesului companiei

Descrierea jobului

Ești pasionat de a oferi o experiență unică pentru clienți și ai o dorință naturală de a ajuta oamenii? Apoi alăturați-vă echipei noastre multiculturale, iubitoare de distracție, de #GameChangers de la Webhelp Greece și folosiți-vă abilitățile de comunicare în germană. Aducem consilieri pentru clienții noștri.

Veți învăța perspective fascinante despre industria ospitalității, în timp ce vă construiți o carieră pe termen lung și vă dezvoltați abilitățile. Nu vor fi două zile la fel, deoarece veți oferi experiențe valoroase și memorabile unei game largi de clienți.

Citește și: Țara din Europa unde românii pot primi salariu de 5.300 €/lună și alte sporuri. Cererea e uriașă

Ce vei face la Webhelp (compania care solicită angajați)

•Gestionați apelurile primite, e-mailurile sau chaturile live

•Identificați și evaluați nevoile clienților pentru a obține satisfacție

•Construiți relații durabile de încredere prin comunicare deschisă și interactivă

• Furnizați informații corecte, valide și complete utilizând metodele/instrumentele potrivite

• Îndepliniți obiectivele echipei de servicii personale/clienți și cotele de gestionare a apelurilor

• Păstrați înregistrări ale interacțiunilor cu clienții, procesați conturile clienților și înregistrați documentele

• Urmați procedurile, liniile directoare și politicile de comunicare

Citește și: Țara unde românii pot avea salarii de peste 5.000 €/lunar plus bani de vacanță. Ce trebuie să facă

Ce oferă compania

•Contract pe perioadă nedeterminată

•Pachet salarial competitiv + 2 salarii suplimentare (14/an)

•Până la 10% bonus lunar de performanță

• Voucher de numerar zilnic în Up Hellas Mastercard (3 EUR/pe zi lucrătoare)

•Oportunități de carieră internațională prin programul Webhelp International Mobility

• Un mediu de lucru provocator

Citește și: Țara unde românii pot primi peste 5.000 €/lună plus bonusuri. Cazare și transport, asigurate

•Evenimente pentru angajați

•Asigurare privata de sanatate + Ingrijire dentara

• Sală de sport și alte activități de bunăstare gratuite

• Bucurați-vă împreună cu colegii de pauza de prânz la noul nostru restaurant nou-nouț.

Românii au căutat în ultima perioadă să aplice pentru joburi în străinătate. Au găsit oferte în foarte multe domenii, iar în unele cazuri nici nu se cere experiență sau cunoașterea vreunei limbi străine. Salariile sunt mai mari ca în România.

Urmărește-ne pe Google News

Comentarii 0

Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Alege abonamentul care ți se potrivește

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online